Search

Participants for the 2nd Pro Sprint Event July 16th - Updated 14th July

Updated: Jul 14, 2021

RaceTab by MileSplit/FloSports Gary Sprake, Setafa Sports


SETAFA Sports Pros Sprint Event 2 - 7/16/2021 12:56:18 PM

Winchester University Track, Winchester,


Event #1 - 75m One Round for U11s and U13s

=========================================================================================

Name M/F Yr Team Seed

=========================================================================================

1 Thomas Fox MALE U13 Reading AC 10.80

2 Holly Poore FEMALE U11 Winchester and District AC 13.00

3 Olivia Urbanek FEMALE U13 Bournemouth AC

4 Tom Price MALE U11 Winchester and District AC

5 Christopher Wood MALE U11 Winchester and District AC


Event #2 - 100m 1 Round for U13s and Over

==========================================================================================

Name M/F Yr Team Seed

==========================================================================================

1 Tom Graham-Watson MALE SEN Durham University 11.77

2 Joe Bass MALE U17 Southampton AC 11.94

3 Sienna Kidd FEMALE U15 Newham & Essex Beagles 12.60

4 Indiana Marshall FEMALE U15 Woking AC 12.61

5 Izzy Fox FEMALE U15 Reading AC 12.90

6 Kira Lincoln FEMALE U20 Radley AC 13.10

7 Masie Read FEMALE U15 City of Portsmouth AC 13.14

8 Karen Burles FEMALE V40 Reading AC 13.24

9 Anna Fairbairn FEMALE U15 Setafa AC 13.30

10 Alice Wilson FEMALE U17 Team Bath AC 13.31

11 Katherine Brook FEMALE U15 City of Portsmouth AC 13.64

12 Leanne Wellings FEMALE V45 Wycombe Phoenix Harriers 13.79

13 Ray Watkins MALE V65 Basingstoke AC 14.00

14 Rosa-May Sprake FEMALE U15 Winchester and District AC 14.11

15 Damilola Akinpelu FEMALE U15 Setafa AC 14.15

16 Serena Deol FEMALE U13 Reading AC 14.40

17 Omolara Akinpelu FEMALE U13 Setafa AC 14.41

18 Eva Sandy FEMALE U17 Wycombe Phoenix Harriers 14.41

19 Annabell Webb FEMALE U15 Setafa AC 14.48

20 Mesoma Nwabueze FEMALE U13 City of Portsmouth AC 14.82

21 Mike Applegate MALE V70 City of Salisbury 15.20

22 Shimmy Pine-Abata FEMALE U13 Setafa AC 16.66

23 Graham Kent MALE V70 Basingstoke AC 1:00.00

24 Olivia Urbanek FEMALE U13 Bournemouth AC


Event #3 - 100m Pro Event 2 Rounds U13s and Over - Cash Prizes

==========================================================================================

Name M/F Yr Team Seed

==========================================================================================

1 Omar Grant MALE SEN Harrow AC 10.36

2 Josh Parry MALE SEN Southampton AC 10.92

3 Gavin Bodrell MALE SEN City of Portsmouth AC 11.03

4 Joe Carter MALE U20 Team Bath AC 11.09

5 Liam Nixon MALE U20 Poole AC 11.10

6 Kyle Magwood MALE SEN Bristol and West AC 11.18

7 Aron Tugwell MALE U15 Cardiff Archers 11.33

8 Harry Ramsey MALE SEN City of Portsmouth AC 11.40

9 Harry Mcllroy MALE U17 Southampton AC 11.50

10 Dean Showler-Davis MALE V35 Basingstoke AC 11.50

11 Tom Graham-Watson MALE SEN Durham University 11.77

12 Mark Collins MALE V45 Southampton AC 11.84

13 Samuel Bowen MALE U20 Poole AC 11.90

14 Samuel Elford MALE U17 Rhymney Valley AC 12.00

15 Arran Topham MALE U17 Andover AC 12.05

16 Aharon Graham-Mulvaney MALE U17 Cardiff AC 12.06

17 Ayomide Cole FEMALE U17 Basingstoke AC 12.20

18 Lily T Smith FEMALE U17 New Forest Juniors 12.38

19 Charlotte Longden FEMALE U20 Team Bath AC 12.40

20 Chris Eastwood MALE SEN City of Portsmouth AC 12.50

21 Sadie Graham-Mulvaney FEMALE U20 Cardiff AC 12.81

22 Benjamin Boyle MALE U15 Setafa AC 13.12

23 Fern Gannon FEMALE U17 Aldershot Farnham & District 13.20

24 Isobel Harris FEMALE U17 New Forest Juniors 13.60

25 Rose FitzGerald FEMALE U17 Basingstoke AC 13.75

26 Olivia Bowen FEMALE U15 Poole AC 13.90

27 Eva Sandy FEMALE U17 Wycombe Phoenix Harriers 14.41

28 Marina Cornwall FEMALE V65 Southampton AC 17.58


Event #4 - 200m 1 Round U13s and Over

==========================================================================================

Name M/F Yr Team Seed

==========================================================================================

1 Josh Parry MALE SEN Southampton AC 22.20

2 Joe Carter MALE U20 Team Bath AC 22.41

3 Aron Tugwell MALE U15 Cardiff Archers 23.30

4 Harry Mcllroy MALE U17 Southampton AC 23.57

5 Daniel Bray MALE SEN Havant AC 23.90

6 Joe Bass MALE U17 Southampton AC 24.49

7 Aharon Graham-Mulvaney MALE U17 Cardiff AC 24.64

8 Ella Wintle FEMALE U17 Pembrokshire Harriers 25.29

9 Sienna Kidd FEMALE U15 Newham & Essex Beagles 25.60

10 Charlotte Longden FEMALE U20 Team Bath AC 25.79

11 Indiana Marshall FEMALE U15 Woking AC 26.27

12 Tabitha Proudley FEMALE U20 Southampton AC 26.45

13 Karen Burles FEMALE V40 Reading AC 27.20

14 Masie Read FEMALE U15 City of Portsmouth AC 27.50

15 Benjamin Boyle MALE U15 Setafa AC 27.61

16 Alice Wilson FEMALE U17 Team Bath AC 27.71

17 Anna Fairbairn FEMALE U15 Setafa AC 28.30

18 Katherine Brook FEMALE U15 City of Portsmouth AC 28.75

19 Kira Lincoln FEMALE U20 Radley AC 28.80

20 Leanne Wellings FEMALE V45 Wycombe Phoenix Harriers 28.80

21 Yasmin Radouan FEMALE U17 New Forest Juniors 29.00

22 Chloe Poore FEMALE U13 Winchester and District AC 29.00

23 Sophie Hamilton FEMALE U17 Southampton AC 29.20

24 Ray Watkins MALE V65 Basingstoke AC 29.20

25 Serena Deol FEMALE U13 Reading AC 29.30

26 Ellie Doran FEMALE U15 Setafa AC 29.41

27 Damilola Akinpelu FEMALE U15 Setafa AC 29.48

28 Rosa-May Sprake FEMALE U15 Winchester and District AC 29.50

29 Tracy Bezance FEMALE V65 Southampton AC 29.78

30 Eva Sandy FEMALE U17 Wycombe Phoenix Harriers 29.90

31 Omolara Akinpelu FEMALE U13 Setafa AC 30.38

32 Annabell Webb FEMALE U15 Setafa AC 31.35

33 Mike Applegate MALE V70 City of Salisbury 32.50

34 Mesoma Nwabueze FEMALE U13 City of Portsmouth AC 32.87

35 Graham Kent MALE V70 Basingstoke AC 33.00

36 Shimmy Pine-Abata FEMALE U13 Setafa AC 34.62


Event #5 - 300m 1 Round U13s and Over

=========================================================================================

Name M/F Yr Team Seed

=========================================================================================

1 Ella Wintle FEMALE U17 Pembrokshire Harriers 40.75

2 Olivia Edwards FEMALE U15 Wycombe Phoenix Harriers 46.90

3 Eva Sandy FEMALE U17 Wycombe Phoenix Harriers 50.03

4 Issie Pycroft FEMALE U15 Setafa AC 50.50


Event #6 - 400m 1 Round U15s and Over - Cash Prizes

==========================================================================================

Name M/F Yr Team Seed

==========================================================================================

1 Alexander Ruggles MALE SEN Southampton AC 50.54

2 Liam Topp MALE U17 Pembrokshire Harriers 53.00

3 Luke Thomas MALE U17 Pembrokshire Harriers 54.00

4 Harry Mcllroy MALE U17 Southampton AC 55.21

5 David Elderfield MALE V65 Lonely Goat 1:00.00

6 Kiera Everett FEMALE U17 New Forest Juniors 1:05.00

7 Tracy Bezance FEMALE V65 Southampton AC 1:07.66

8 Leah Johnson FEMALE U17 New Forest Juniors 1:10.00

9 Caroline Barnfield FEMALE V60 Southampton AC 1:27.00

10 Eva Sandy FEMALE U17 Wycombe Phoenix Harriers



275 views0 comments